Gelové nehty - návod

Návod na modeláž gelových nehtů pomocí šablon

Šablony na gelové nehty určitě pomohou usnadnit práci při modeláži gelových nehtů. Jak se tyto šablony používají a jak se gelové nehty celkově modelují, naleznete v našem návodu na gelové nehty. Učený z nebe nespadl a přesně to platí i při modeláži gelových nehtů. Proto je snadnější používat předem připravenou šablonu na gelové nehty, která zajistí, aby vaše nehty vypadaly výborně a upraveně. Krom toho, že šablony na gelové nehty pomáhají začátečníkům s přesností, zároveň urychlují celou modeláž gelových nehtů. Pořiďte si i vy šablony na gelové nehty u nás v Ráji nehtů a začněte podle našeho návodu na gelové nehty i vy ještě dnes!

Návod na modeláž gelových nehtů pomocí nehtových tipů naleznete zde.

1. Příprava nehtu

Příprava nehtu je velmi důležitá pro celkový výsledek modeláže gelových nehtů. Při nesprávné přípravě bude výsledek neúspěšný

Nehet očistíme pomocí papírového polštářku a čističe a zbavíme ho nečistot a mastnoty. Po použití papírový polštářek vyhodíme, předejdeme tím nanesení nečistot zpět na nehet.

 


Pomocí kopýtka nebo dřevěného dřívka odsuneme kůžičku kolem nehtu. V případě potřeby přebytečnou kůžičku opatrně odstraníme kleštěmi na kůžičku

Nehet zbrousíme jemným pilníkem a odstraníme všechen lesk. Nehet musí být dokonale zbroušen a očištěn, nesmí na něm zůstat žádná lesklá místa. Měl by vypadat, jako by byl poprášen bílým práškem.

Na přírodní nehet naneseme Primer a necháme na 30 sekund vytvrdit v UV lampě.

 




2.  Nanesení šablony na nehet


Přírodní nehet by měl být min. 1 milimetr dlouhý. Naneseme správně šablonu na nehet.
Šablonu ohneme a zasuneme jí pod volný okraj nehtu tak, aby tvořila jednu linii s nehtem. Důležité je, aby mezi okrajem nehtu a šablonou nevznikla mezera.

 

 

 

 

 

 

Na nehet a šablonu naneseme podkladový gel a necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. (Pokud nemáme podkladový gel, naneseme tenkou vrstvu jednofázového modelovacího gelu)

Po vytvrzení v UV lampě rovnou nanášíme vrstvu modelovacího gelu a znova necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

Sundáme šablonu a nehet očistíme čističem. Pilníkem vytvarujeme nehet do požadované délky, obrousíme hrany a vyrovnáme plochu nehtu.

 


 

3. Nanesení francouzské manikúry - bílé nebo barevné špičky

 
Špičku nehtu jemně zbrousíme bílým blokem, aby vznikl hladký povrch. Za pomocí štětce nebo zdobící kuličky naneseme bílý nebo barevný gel na špičku nehtu. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

 


4.    Modeláž nehtu


Pomocí štětce naneseme slabší vrstvu podkladového gelu. Aplikace gelu by měla začínat od středu nehtu ke špičce nehtu a nakonec k nehtovému lůžku. Před umístěním do UV lampy se ujistíme, že gel nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.


Modelovacím gelem začneme tvarovat nehet. Při 1. fázi naneseme gel na středový bod nehtu a táhneme směrem ke konci nehtového tipu. Snažte se gel rolovat zpět na středový bod. Tím vytvoříme C-oblouk. Nakonec gel roztáhneme zhruba do 2/3 k nehtovému lůžku. Gelu musíme věnovat neustálou pozornost, aby nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky.  Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.
Začneme modelovat 2. fázi. Postupujeme stejně jako u 1. fáze s tím, že nakonec gel roztáhneme až k nehtovému lůžku. Znova necháme nehet vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. Po vytvrzení v UV lampě odstraníme lepkavý výpotek z nehtu čističem.

 



Jednofázový gel se nanáší tak, aby se po nanesení poslední vrstvy nehty už jinak neupravovali. Připilujeme jen spodní část nehtu. V případě nerovností povrch nehtu jemně uhladíme a naneseme tenkou vrstvu modelovací gelu nebo vrchního gelu s leskem.

 

5. Závěr

Na závěr naneseme kolem nehtového lůžka výživný nehtový olejíček.


Vše potřebné pro modeláž gelových nehtů naleznete v našich nehtových sadách >>