Gelové nehty - postup

Postup modeláže gelových nehtů pomocí nehtových tipů

Postup modeláže gelových nehtů pomocí šablon naleznete zde.

1. Příprava nehtu

Postup - gelové nehty

Příprava nehtu je velmi důležitá pro celkový výsledek modeláže gelových nehtů. Při nesprávné přípravě bude výsledek neúspěšný.

 

Nehet očistíme pomocí papírového polštářku a čističe a zbavíme ho nečistot a mastnoty. Po použití papírový polštářek vyhodíme, předejdeme tím nanesení nečistot zpět na nehet. 

 

 

Pomocí kopýtka nebo dřevěného dřívka odsuneme kůžičku kolem nehtu. V případě potřeby přebytečnou kůžičku opatrně odstraníme kleštěmi na kůžičku.

 
Nehet zbrousíme jemným pilníkem a odstraníme všechen lesk. Nehet musí být dokonale zbroušen a očištěn, nesmí na něm zůstat žádná lesklá místa. Měl by vypadat, jako by byl poprášen bílým práškem.

 

2. Lepení tipu na nehet

Vybereme správnou velikost tipu přiložením tipu na nehet. Okraje nehtu musí dokonale lícovat s tvarem tipu. Nehet odmastíme čističem. Na lepící plochu tipu naneseme lepidlo a kolmým přiložením pomalu pokládáme dolu. Lepidlo se tak rovnoměrně rozprostře po celé ploše. Lepidla by mělo být tak akorát, aby nepřetékalo. Pokud se tak stalo, přetékající lepidlo ihned odstraníme.

Tip zkrátíme pomocí gilotiny na požadovanou délku. Jemným pilníkem zbrousíme strany a povrch tipu a tip upravíme do požadovaného tvaru. Boční linie tipu musí být rovnoběžné a musí přesně navazovat na kraje přírodního nehtu.

U tipů Classic zpilujeme povrch tipu vůči nehtové ploténce do ztracena, ale nemělo by dojít ke kontaktu pilníku s nehtem.

 

3. Příprava nehtu před modeláží

Nehet očistíme čističem. Na přírodní nehet (tam kde není nalepený tip) naneseme Primer a necháme na 30 sekund vytvrdit v UV lampě.


 

 

4. Nanesení francouzské manikúry - bílé nebo barevné špičky

Špičku nehtu jemně zbrousíme bílým blokem, aby vznikl hladký povrch. Za pomocí štětce nebo zdobící kuličky naneseme bílý nebo barevný gel na špičku nehtu. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

 

5. Modeláž nehtu

Pomocí štětce naneseme slabší vrstvu podkladového gelu. Aplikace gelu by měla začínat od středu nehtu ke špičce nehtu a nakonec k nehtovému lůžku. Před umístěním do UV lampy se ujistíme, že gel nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

Modelovacím gelem začneme tvarovat nehet. Při 1. fázi naneseme gel na středový bod nehtu a táhneme směrem ke konci nehtového tipu. Snažte se gel rolovat zpět na středový bod. Tím vytvoříme C-oblouk. Nakonec gel roztáhneme zhruba do 2/3 k nehtovému lůžku. Gelu musíme věnovat neustálou pozornost, aby nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky.  Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.
Začneme modelovat 2. fázi. Postupujeme stejně jako u 1. fáze s tím, že nakonec gel roztáhneme až k nehtovému lůžku. Znova necháme nehet vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

Po vytvrzení v UV lampě odstraníme lepkavý výpotek z nehtu čističem.

Jednofázový gel se nanáší tak, aby se po nanesení poslední vrstvy nehty už jinak neupravovali. Je však nezbytné pilníkem odspodu zpilovat okraj nehtu tak, aby byl tip ukryt. Chrání to v odlupování gelu od nehtového lůžka.

V případě nerovností povrch nehtu jemně uhladíme a naneseme tenkou vrstvu modelovací gelu nebo vrchního gelu s leskem.

6.    Závěr

Na závěr naneseme kolem nehtového lůžka výživný nehtový olejíček.

Vše potřebné pro modeláž gelových nehtů za pomoci nehtových tipů naleznete v našich nehtových sadách Select >>