UV gely - nákupní rádce

UV gel je základní součástí při tvorbě gelových nehtů. Základním gelem je gel stavební (modelovací). V nabídce naleznete gely ve dvou formách: jednofázové a třífázové. Barevné gely vynikají svou krycí schopností a jsou určené na francouzskou manikúru nebo celoplošný design nehtu. Všechny UV gely lze aplikovat na přírodní nehty či nehty umělé a je nutné je vytvrdit v UV lampě.

1.Jaký je rozdíl mezi jednofázovým a třífázovým gelem? 

U gelů jednofázových stačí použít pouze jeden gel a to modelovací. U gelů třífázových je nutné použít gely celkem tři. Podrobnější vysvětlení: Podkladový UV gelvrchní UV gel či make-up UV gel jsou v případě použití jednofázového gelu gely doplňkové, které můžete a nemusíte použít a pouze zlepšují kvalitu modeláže. U gelů třífázových je nutné použít třífázový postup gelů v daném pořadí k docílení perfektního výsledku.

2. Co je kamuflážní gel?

Modelovací krycí UV gel v přirozených odstínech od hnědé až po mléčně růžovou barvu. Můžeme ho také nalézt pod názvy make-up či cover gel. Podrobnější vysvětlení: Používá se pro maskování nedokonalostí nehtu, přechodu mezi vlastním nehtem a tipem, optickému prodloužení nehtového lůžka nebo sjednocení jeho barvy. Je důležité vybrat si odstín, který je nejvíce podobný barvě nehtové ploténky. Používá se v tenké vrstvě pod modelovací gel nebo s ním můžeme nehet přímo vymodelovat.

3. Po vytvrzení gelu v UV lampě nehty pořád lepí, co s tím?

Lepkavý povrch, takzvaný výpotek, je po vytvrzení UV gelu naprosto v pořádku. Výpotek je potřeba po vytvrzení v UV lampě setřít. Podrobnější vysvětlení: Všechny UV gely, i barevné, zanechávají po vytvrzení výpotek, až na výjimky speciálních bezvýpotkových UV gelů. Vzniklý výpotek setřeme pomocí čističe a papírového polštářku.

Slovníček pojmů

UV lampa - Slouží k vytvrzení UV gelů.

Podkladový gel - Základový gel, který výrazně zvyšuje přilnavost mezi přírodním nehtem a modelovacím gelem.

Modelovací gel - Transparentní čirý či růžový gel určený k modelaci gelových nehtů.

Top vrchní gel - Gel pro vysoký lesk. Zvyšuje odolnost proti poškrábání nehtů.

Sortiment modelovacích UV gelů naleznete zde a barevných UV gelů zde.